Media image

Fond NEMO kupuje kancelářskou budovu v Karlíně

Nemovitostní fond NEMO do svého portfolia získal další kancelářskou budovu. Jedná se o Apeiron, známý také pod názvem Rubín, v pražském Karlíně. Hodnota portfolia fondu NEMO díky této akvizici přesáhla dvě miliardy korun.

Nemovitostní fond NEMO zaměřující se převážně na kancelářské projekty v Praze tak zvýšil plochu svých komerčních budov na téměř 30 000 m². Zakladatelem fondu je realitní skupina Českomoravská Nemovitostní (ČMN).

Budova Apeiron splňuje veškerá kritéria, která fond NEMO v rámci své investiční strategie vyžaduje. Kromě toho pražský Karlín je lokalita s dynamickým rozvojem a velmi nízkým rizikem vzhledem k její atraktivitě pro nájemníky,“ říká Josef Eim, místopředseda představenstva realitní skupiny ČMN.

Kancelářská budova Apeiron se skvělou dostupností

Tato moderní osmipodlažní kancelářská budova nacházející se přímo na stanici metra Křižíkova nabízí kanceláře na ploše více než 12 000 m² s perfektní dopravní dostupností všemi typy dopravy. Architektonický návrh budovy je dílem architekta Václava Aulického, který se do širšího povědomí zapsal návrhem Žižkovské televizní věže. V roce 2019 prošla budova rozsáhlou rekonstrukcí. Mezi největší nájemce zde patří společnosti SWIETELSKY Stavební, státní společnost OTE nebo světoznámá firma Ericsson.

Zhodnocení fondu převyšující inflaci

Fond NEMO, jehož cílem je dlouhodobě přinášet svým investorům zisk o 1 až 2 procentní body nad míru inflace, patří mezi nejvýkonnější retailové nemovitostní fondy. Rozšíření portfolia fondu NEMO přinese jeho investorům vyšší míru diverzifikace, a zároveň pozitivní vliv na výkonnost fondu

Součástí portfolia fondu jsou aktuálně čtyři kancelářské budovy situované v Praze. Mimo nově získanou budovu Apeiron se se jedná o budovu centrály společnosti Nestlé v Modřanech, osmipodlažní dům v horní části Václavského náměstí a polyfunkční kancelářský objekt na ulici Pekařská v západní části Prahy. Mezi největší nájemce budov v rámci portfolia fondu patří společnosti Nestlé nebo Siemens. 

Fond NEMO

Fond NEMO investuje především do projektů v Praze, které mají konzistentní a dlouhodobě udržitelný potenciál nájemního výnosu. Jedná se již o fungující projekty s kvalitními nájemci a s co nejdelší smluvní dobou nájmu. Do fondu lze investovat již od 500 korun a za svou více než dvouletou historii si v průměru udržuje zhodnocení nad 4,5 % ročně, a to bez jediného ztrátového měsíce.

Media image
Media image

ČMN rozšiřuje své portfolio o tři kancelářské budovy

Českomoravská Nemovitostní (ČMN) rozšiřuje své portfolio o tři nemovitosti v pražském Karlíně. Koupila kancelářské budovy Zirkon, Apeiron (Rubín) a Corso Karlín o celkové ploše více než 30 000 m² stojící přímo u zastávky metra Křižíkova. Transakci financovala Raiffeisenbank.

Media image

ČMN vítá nového předsedu dozorčí rady

Skupina ČMN dnes oznámila jmenování nového předsedy dozorčí rady, pana Richarda Britten-Longa. Čerstvá posila v dozorčí radě přináší hluboké mezinárodní zkušenosti jak v oblasti strukturování a umisťování dluhových cenných papírů včetně sekuritizace a prodeje, tak v oblasti akvizic a správy nemovitostí.

Media image

CHURCHILL změnil majitele. Koupila ho ČMN a CFH

Penta Real Estate prodala kancelářský komplex Churchill Square u hlavního nádraží v Praze společnostem Českomoravská Nemovitostní (ČMN) a Corporate Finance House Group (CFH).  Jde o největší letošní obchod na trhu s kancelářskými nemovitostmi v České republice. 

Media image

ČMN v roce 2019 zdvojnásobila svá aktiva

Realitní skupina Českomoravská Nemovitostní (ČMN) dnes oznámila finanční výsledky za rok 2019. Hodnota aktiv skupiny v roce 2019 dosáhla 4,9 miliard korun, EBITDA přesáhla 360 miliónů korun.

Media image

Realitní skupina ČMN nabídne investorům zajištěné dluhopisy

Česká národní banka schválila základní prospekt dluhopisového programu v maximální výši 1,5 miliardy korun s celkovou dobou trvání 15 let Českomoravské Projektové III, která je součástí realitní skupiny Českomoravská Nemovitostní (ČMN).


MARKETING & PR

+420 731 552 116