Media image

Realitní fond NEMO loni přinesl jedno z nejlepších zhodnocení na trhu. Počet investorů narostl o polovinu

Realitní fond NEMO v roce 2023 dosáhl zhodnocení 7,21 %. Zařadil se tak mezi nejvýkonnější retailové nemovitostní fondy na českém trhu. Celkový výnos od založení fondu v červnu 2019 již překročil hranici 30 %. Úspěch navíc NEMO zaznamenal také co do přílivu nových investorů. Těch je nyní přes 8 600, o polovinu více než před rokem.

Za příznivými výsledky fondu stojí v první řadě jeho zaměření na prémiové kancelářské nemovitosti ve vyhledávaných lokalitách Prahy. Do portfolia NEMO patří například budovy Corso Karlín či Apeiron, vyhledávané stabilními nájemci z řad českých i zahraničních firem. 

NEMO těží mimo jiné i z toho, že v Praze dlouhodobě panuje nedostatek kvalitních administrativních a obchodních ploch k pronájmu. To mu umožňuje promítat inflaci do cen nájemného a dosahovat mimořádně vysoké obsazenosti 97,7 %. 

Fondu se také daří do svých nemovitostí lákat nové nájemce, jako je například výrobce designového nábytku Alax v Corso Karlín. Budova Pekařská 6 pak přivítala jednak novou pobočku Fitness Clinic, jednak zde svou pronajatou plochu rozšířila společnost Stock Plzeň - Božkov. Nemovitosti z portfolia fondu NEMO mají v současnosti na šest desítek bonitních nájemců.  

Novinkou pro investory pak bude možnost využít fond NEMO v rámci jejich penzijních plánů. Obchodník s cennými papíry Colosseum již během prvního čtvrtletí letošního roku zařadí NEMO do nabídky takzvaného dlouhodobého investičního produktu (DIP) – daňově podporovaného nástroje pro zajištění na stáří. Investoři fondu NEMO si tak budou moci při využití DIP od základu daně odečíst až 48 tisíc korun ročně.


Zakladatel Fondu: Českomoravská Nemovitostní a.s.
Výhradní distributor: Colosseum, a.s.

Media image
Media image

ČMN posiluje svůj tým o zkušenou finanční ředitelku Alici Augustovou

Do role finanční ředitelky byla jmenována Alice Augustová, profesionálka s téměř třiceti lety praxe v oblasti financí a nemovitostí. Její bohaté zkušenosti a hluboké odborné znalosti pomohou nastartovat další fázi růstu společnosti a posílit pozici ČMN na českém realitním trhu.

Media image

ČMN navýšila svůj podíl v kancelářském komplexu Churchill Square na 75 %

Novým většinovým vlastníkem špičkového administrativního komplexu Churchill Square v Praze se stala realitní skupina Českomoravská Nemovitostní (ČMN). Svůj dosavadní 50% podíl navýšila v rámci transakce za miliardu korun na tři čtvrtiny. Do konce příštího roku plánuje od investiční skupiny Corporate Finance House Group (CFH) odkoupit i zbývající čtvrtinu. Stane se tak výlučným majitelem oceňovaného projektu dlouhodobě obsazeného bonitními nájemci jako je Deloitte nebo Fortuna.

Media image

Zirkon Office Center v Karlíně přechází z rukou ČMN do vlastnictví společností Upvest a Lincoln Property Company

Praha, 2. října 2023 – Pětipatrová administrativní budova Zirkon Office Center v pražském Karlíně změnila majitele. Nemovitost s více než 11 500 m² pronajímatelných ploch, která dosud patřila Českomoravské Nemovitostní, nově vlastní společný podnik společnosti Upvest a Lincoln Property Company. Budova nyní projde re-developmentem.

Media image

ČMN odhalila generálmajoru Josefu Dudovi pamětní desku v Praze

Před dvěma lety na lukrativním brownfieldu v centru Prahy u Hlavního nádraží vznikla ulice, která nese jméno generálmajora Josefa Dudy. Letos 15. září 2023 byla odhalena pamětní deska významného československého letce Josefa Dudy, který se zasadil o úspěch našich britských i spojeneckých letců RAF v bitvě o Británii.  

Media image

Fond NEMO v prvním pololetí vylepšil zhodnocení. Výrazný posun vpřed udělal také na poli udržitelnosti

Českému realitnímu fondu NEMO se letos daří ještě lépe než v loňském úspěšném roce. Za první pololetí 2023 dosáhl zhodnocení 3,81 %, což představuje meziroční nárůst o 0,6 procentního bodu.