Media image

Novým výkonným ředitelem ČMN je Karel Bor

1. února 2022 – Do čela realitní skupiny Českomoravská Nemovitostní (ČMN) nastupuje s více než dvacetiletou zkušeností Karel Bor, který působil na realitním trhu v pozicích poradce, developera a generálního ředitele.

Své zkušenosti získal například na pozici Country Managera pro rakouskou skupinu Immofinanz či jako generální ředitel BNP Paribas Real Estate. Karel Bor vystudoval ekonomii a titul MBA pak obdržel ve skotském Glasgow.

S nástupem na pozici výkonného ředitele bude Bor zodpovědný za řízení celé společnosti – od business developmentu přes asset a property management až po koordinaci firemních činností a utváření celkové strategie společnosti. ČMN má s novým vedením ambice upevnit svou pozici na trhu a stát se lídrem v oblasti správy a pronájmu kancelářských budov. Tímto krokem navazuje česká realitní skupina na nedávné jmenování Richarda Britten-Longa do pozice předsedy dozorčí rady, čímž potvrzuje své ambice nejen na českém trhu.

„Je pro mě velkou příležitostí a zároveň výzvou stát se součástí realitní skupiny ČMN. Mým cílem je posílit pozici realitní skupiny ČMN na trhu. Jsem velmi rád, že mohu skupině v oblasti komerčních realit nabídnout své mnoholeté zkušenosti a odborné znalosti. Těším se na všechny možnosti, které tato spolupráce přinese,“ komentuje nástup Karel Bor.

Českomoravská Nemovitostní (ČMN) je česká realitní skupina založená v roce 2016. Specializuje se na dlouhodobé investice a správu dobře situovaných komerčních nemovitostí prémiové kvality. Její strategie je založena na konzistentním generování zisku na základě stabilních příjmů z pronájmu. Celková hodnota spravovaného majetku činí více než 13,5 miliardy korun a celková pronajímatelná plocha dosáhla 150 000 m².  Aktuálně patří mezi pět největších poskytovatelů kancelářských prostor v Praze.

Media image
Media image

Fond NEMO kupuje kancelářskou budovu v Karlíně

Nemovitostní fond NEMO do svého portfolia získal další kancelářskou budovu. Jedná se o Apeiron, známý také pod názvem Rubín, v pražském Karlíně. Hodnota portfolia fondu NEMO díky této akvizici přesáhla dvě miliardy korun.

Media image

ČMN rozšiřuje své portfolio o tři kancelářské budovy

Českomoravská Nemovitostní (ČMN) rozšiřuje své portfolio o tři nemovitosti v pražském Karlíně. Koupila kancelářské budovy Zirkon, Apeiron (Rubín) a Corso Karlín o celkové ploše více než 30 000 m² stojící přímo u zastávky metra Křižíkova. Transakci financovala Raiffeisenbank.

Media image

ČMN vítá nového předsedu dozorčí rady

Skupina ČMN dnes oznámila jmenování nového předsedy dozorčí rady, pana Richarda Britten-Longa. Čerstvá posila v dozorčí radě přináší hluboké mezinárodní zkušenosti jak v oblasti strukturování a umisťování dluhových cenných papírů včetně sekuritizace a prodeje, tak v oblasti akvizic a správy nemovitostí.

Media image

CHURCHILL změnil majitele. Koupila ho ČMN a CFH

Penta Real Estate prodala kancelářský komplex Churchill Square u hlavního nádraží v Praze společnostem Českomoravská Nemovitostní (ČMN) a Corporate Finance House Group (CFH).  Jde o největší letošní obchod na trhu s kancelářskými nemovitostmi v České republice. 

Media image

ČMN v roce 2019 zdvojnásobila svá aktiva

Realitní skupina Českomoravská Nemovitostní (ČMN) dnes oznámila finanční výsledky za rok 2019. Hodnota aktiv skupiny v roce 2019 dosáhla 4,9 miliard korun, EBITDA přesáhla 360 miliónů korun.


MARKETING & PR

+420 731 552 116